MÁME NOVÉ VÝDEJNÍ MÍSTO V PRAZE :) Ke každé objednávce DÁREK ZDARMA - semínka medonosných kytiček jako malé poděkování včelám <3
Kód: 198/PRE 198/STA Zvolte variantu

Svíčka se včelkou

Neohodnoceno
95 Kč 75 Kč od 75 Kč
Vyprodáno Skladem Zvolte variantu
Typ vosku
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Minimalistická a přitom s poselstvím. Na první pohled je jasné, kdo může za tuhle krásu a vůni. No přeci naše včela medonosná - v tomto případě svíčkonosná :)

 

Tato svíčka je tvořena ze 100% včelího vosku a bavlněného knotu. Těšit se z ní budete opravdu dlouho. Hoří minimálně 15 hodin. 
 
Rozměry:
  • rozměr: cca 15 cm 
  • váha: cca 90 g
  • orientační doba hoření: 15 hodin
 

Jaký je rozdíl mezi prémiovým a standardním včelím voskem?

Oba dva typy vosků pocházejí od včelařů z České republiky a ani jeden typ nijak chemicky neupravujeme. Rozdíl je pouze v barvě, čistotě vosku a pak samozřejmě ceně při výkupu :)

Prémiový včelí vosk je výběrovým voskem s typicky žlutým odstínem, bez nečistot. Hoří krásně plynule.

Standardní včelí vosk může mít různé odstíny - od žlutých po hnědou. Vyjímečně může ve vosku zůstat nějaká mechanická nečistota, která způsobí jemné "praskání" při hoření. Neznamená to však, že by se jednalo o nějaké nefunkční kousky. My máme naopak pro tento typ svíček slabost :)

 

Proč nejsou všechny včelí svíčky jasně žluté?
Možná si říkáte, co je to za hloupou otázku. Včelí svíčky jsou přece vždy výrazně žluté...Inu, můžou, ale nemusí. Včelí vosk může mít různé barvy a záleží na mnoha faktorech, proč tomu tak je. Panenský včelí vosk, tedy ten co včelky čerstvě vystavily a ten co používáme na výrobu našich Vobrousků, má běložlutou až bílou barvu. Jakmile jej začnou včely a včelaři používat jeho barva se mění. Jelikož my vykupujeme od různých včelařů, máme rovněž vosky různých barev. Od těch žlutých po hnědé. Hlavní důvod, proč mnoho prodejců nabízí pouze ty super žluté svíčky, bohužel moc romantický není. Je běžnou praxí, že se do vosku přimíchává kyselina sírová. To pak i ten původně hnědý vosk zežloutne. Nám to ale přijde zbytečné a naopak se nám líbí pestrost odstínů, kterou přírodní včelí vosk nabízí,

 

Jak vyrábíme naše svíčky?
Vše, co vytváříme se snažíme vyrábět tou ekologicky nejčistější cestou. U výroby svíček to konkrétně znamená, že do včelího vosku nic nepřimícháváme. Vykupujeme vosk napřímo od lokálních včelařů. Další postup závisí na stavu včelího vosku, který jsme vykoupili. Pokud už je od počátku krásně čistý, tak pak jen provedeme filtraci těsně před vyléváním vosku. V opačném případě jej znovu šetrně přečistíme. To znamená, že roztavíme včelí vosk v čisté vodě a poté jej necháme volně a pomalu  vychladnout. Mechanicky odstraníme nečistoty ze dna "voskového koláče" a můžeme se pustit do vylévání :)
 
 
Bezpečnostní upozornění:
Jedná se o nahatou čajovku, tak jí buď umístěte do vhodné nádoby, anebo na nehořlavou podložku. 
Hořící svíčka je krásná věc, tak si užívejte její hoření a nenechávejte ji bez dozoru.
Uchovávejte mimo dosah dětí.