KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE SEMÍNKA KYTIČEK PRO VČELKY. OSOBNÍ ODBĚR V PRAZE ZDARMA :)

Otázky a odpovědi

CO JE VOBROUSEK?
 
 
Voskovaný ubrousek na pečivo a potraviny. Jedná se o bavlněné plátno napuštěné včelím voskem, jojobovým olejem a pryskyřicí. Díky této speciální kombinaci je přilnavý jako plastová fólie, průdušný, omyvatelný, antibakteriální a vhodný na opakované použití.
 
 
NA CO VOBROUSEK VYUŽIJI?
 
Voskované ubrousky můžete použít v obdobných situacích jako obyčejnou plastovou fólii. Na svačinu s sebou, na přikrytí mísy, kterou chcete dát zpět do lednice, na zabalení půlky cibule a tak podobně…Oproti plastové fólii mají voskované ubrousky však i několik výhod.
Jsou určeny k opakovanému použití, redukují zápach a mají optimální propustnost vzduchu. Konkrétně u pečiva se to projevuje tím, že v něm neokorá, ale ani nesplesniví.
Mimo kuchyň se také skvěle hodí jako jednoduchá a lehká alternativa k zabalení základní kosmetiky na cesty.
Ideální je třeba na tuhá mýdla či kartáček na zuby.
 
 ♥
 
JAK VOBROUSEK POUŽÍVAT?
 
Vytvarujete ho dle potřeby a potom stiskem ruky zafixujte do výsledného tvaru.
Používat jej můžete skoro na vše – vyjma čerstvého masa a ryb.
Rovněž nakrojený citrón může díky vysoké koncentraci vitamínu C poškodit vrstvu včelího vosku
Je třeba brát v potaz, že hlavní složkou voskovaných ubrousků je včelí vosk, který se ve vyšších teplotách roztaví. Proto s ním nezakrývejte horký hrnec, nevystavujte ho na dlouhou dobu přímému slunečnímu záření apod..
Při balení potravin s vysokou barevnou pigmentací (červená řepa, paprika, atd.) je možné, že se Vobrousek zbarví. Na funkci to však nemá žádný vliv.
 
 ♥
 
JAK O VOBROUSEK PEČOVAT?
 
Vobrousek není jednorázový. Při správné péči vydrží voskované ubrousky opravdu dlouho (při častém používání zhruba 1 rok).
Po použití Vobrousku jej opláchněte ve studené či vlažné vodě. Pokud je více znečištěný, můžete jej omýt houbičkou za použití šetrného prostředku na nádobí. Poté nechte volně oschnout.
Pokud se do Vobrousku zamilujete a budete jej používat velmi často, časem bude lehce “ošuntělý“. Nemusíte být smutní, že se s ním musíte rozloučit. Stačí jej vložit do dvou archů pečícího papíru a přežehlit na vysoký stupeň.
Tip: Jakmile se vosk roztaví, sejměte  svrchní díl pečícího papíru, 
uchopte Vobrousek za cípy a chvilku s ním ve vzduchu mávejte. Jakmile vosk lehce vychladne, položte jej na čistý pečící papír a upravte případné nedostatky rukou.
Uvidíte, že se rány zacelí a bude zase fešák.
 
 ♥
 
CO DĚLAT, KDYŽ MI VE VOBROUSKU ZPLESNIVÍ POTRAVINA?
 
Pokud se Vám stalo, že jste omylem nechali nějakou potravinu ve Vobrousku déle a ta už zplesnivěla, nemusíte se Vobrousku ihned zbavovat. Pomocí žehličky a pečícího papíru jej můžete znovu sterilizovat. Následující postup jsme si nechávali testovat v příslušných laboratořích na VŠCHT.
 

1) omyjte Vobrousek vlažnou vodou se saponátem a nechte oschnout

2) připravte si žehlící plochu

3) dejte pečící papír pod, nad a u vaků i dovnitř

4) cca 3 minuty přežehlujte na vysoký stupeň

5) sloupněte vrchní vrstvu pečícího papíru

6) opatrně uchopte Vobrousek za cípy a nechte na vzduchu volně uschnout

7) jakmile je vosk opět vpitý do látky, máte hotovo :)

 ♥
 
V ČEM JE VOBROUSEK UNIKÁTNÍ ?
 
 
Snažíme se, aby byl Vobrousek prospěšný nejen lidem, ale i přírodě.
Vykupujeme zásadně český vosk v panenské kvalitě. Máme tak jistotu, že Vám poskytujeme tu nejvyšší možnou kvalitu, která je zdravotně nezávadná. Podporujeme tím lokální a poctivé včelaře.
Zajímáme se však i o včely samotné. Vzděláváme se v oboru a podporujeme včelí pastvu. Ke každé objednávce od nás dostanete semínka pro opylovače a my budeme moc rádi, pokud je pro ně vysejete. 
Zařazujeme do nabídky také samostatné produkty zaměřené na včelí pastvu. Ať už se jedná o včelí kuličky (tzv. seed bomby), anebo rostoucí přáníčka.
Nově jsme také navázali spolupráci s Českým svazem ochranářů přírody. 
 
 ♥
 
KAM SE OBRÁTIT V PŘÍPADĚ DALŠÍCH DOTAZŮ?
 
Všechny dotazy a náměty jsou vítány. Napište nám na info@vobrousek.cz, anebo na FB stránkách/Vobrousek. Budeme se těšit!