MÁME NOVÉ VÝDEJNÍ MÍSTO V PRAZE :)
Kód: 190

Kapřík

Neohodnoceno
45 Kč
K expedici do 7 pracovních dnů

Určit hranici mezi roztomilostí a kýčem není vůbec jednoduché. Tenhle kapřík pluje přesně někde na pomezí. Nám to ale nevadí - dělá nám radost pokaždé, když se na něj podíváme. Ve vzduchu cítíme blížící se Vánoce a jeho jemnou medovou vůni.

 

Kategorie: Svíčky pro ještě kouzelnější Vánoce
Hmotnost: 0.03 kg
Tento voskový kapřík je tvořen 100% včelím voskem a bavlněným knotem. Vzhledem k umístění knotu před jeho hřbetní ploutví hoří hlavně jeho přední polovina těla. 
 
Rozměry:
  • rozměr: cca 5 cm 
  • váha: cca 23g
  • orientační doba hoření: 1 hodina (hoří přední půlka tělíčka)
  • barva: dle aktuálně vykoupeného vosku (od žluté po hnědou )
 
Jak vyrábíme naše svíčky?
Vše, co vytváříme se snažíme vyrábět tou ekologicky nejčistější cestou. U výroby svíček to konkrétně znamená, že do včelího vosku nic nepřimícháváme. Vykupujeme vosk napřímo od lokálních včelařů. Další postup závisí na stavu včelího vosku, který jsme vykoupili. Pokud už je od počátku krásně čistý, tak pak jen provedeme filtraci těsně před vyléváním vosku. V opačném případě jej znovu šetrně přečistíme. To znamená, že roztavíme včelí vosk v čisté vodě a poté jej necháme volně a pomalu  vychladnout. Mechanicky odstraníme nečistoty ze dna "voskového koláče" a můžeme se pustit do vylévání :)
 
Jakou barvu mají naše svíčky?
Možná si říkáte, co je to za hloupou otázku. Včelí svíčky jsou přece vždy výrazně žluté...Inu, můžou, ale nemusí. Včelí vosk může mít různé barvy a záleží na mnoha faktorech, proč tomu tak je. Panenský včelí vosk, tedy ten co včelky čerstvě vystavily a ten co používáme na výrobu našich Vobrousků, má běložlutou až bílou barvu. Jakmile jej začnou včely a včelaři používat jeho barva se mění. Jelikož my vykupujeme od různých včelařů, máme rovněž vosky různých barev. Od těch žlutých po hnědé. Hlavní důvod, proč mnoho prodejců nabízí pouze ty super žluté svíčky, bohužel moc romantický není. Je běžnou praxí, že se do vosku přimíchává kyselina sírová. To pak i ten původně hnědý vosk zežloutne. Nám to ale přijde zbytečné a naopak se nám líbí pestrost odstínů, kterou přírodní včelí vosk nabízí,
 
 
Bezpečnostní upozornění:
Zapalujte buď na nehořlavé podložce, anebo v nádobě. 
Hořící svíčka by nikdy neměla být bez dozoru a děti se jako dozor nepočítají :).